Calendar

« June 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Неоніла Крем’янчанка. РАБІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ. Книга-онлайн

«Рабів до раю не пускають»  книга, що є символом боротьби та протистояння.

Kremenchanka N.I. Slaves are not allowed to paradise essays storiesУкраїно! Ти – моя молитва,
Ти – моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права!
/Василь Симоненко/

Ще не забуті події на Майдані і війна на Сході України болем відзиваються зі сторінок нової книги Неоніли Крем’янчанки «Рабів до раю не пускають». Тут ідеться і про героїв Небесної сотні, і про тих сміливців, які виборюють нашу незалежність на Донеччині і Луганщині, і про волонтерів, священнослужителів, без допомоги яких важко жилося б нашим землякам-героям в холодних окопах під пильним прицілом «друзів-братів». Книга звернена до наших гарячих сердець, завдяки яким ми зуміємо дати гідну відсіч ворогу. За щасливе майбутнє боролася Небесна сотня, за це боротимемося й ми.

«Рабів до раю не пускають» — книга, що є символом боротьби та протистояння. Авторка стверджує, що «Слово має велику силу, адже куля може вбити одного ворога, а слово —переконати тисячі людей».  Над книгою пані Неоніла працювала понад чотири місяці, вкладаючи усі свої зусилля та присвячуючи увесь вільний час. «Дуже важко було писати історії про Героїв Небесної Сотні, тому що потрібно було пережити разом із цими молодими людьми їхнє життя від початку і до їхнього героїчного кінця» — розповідає авторка. У книзі представлено шість нарисів життя Героїв Небесної Сотні із Тернопілля, а саме Сашка Капіноса, Устима Голоднюка, Василя Мойсея, Назара Войтовича, Тараса Слободяна та Ігора Костенка. Також розповідається про Героїв Війни, що загинули на Сході — Віктора Гурняка, Олега Міхнюка та Маркіяна Паславського.

Про кожного із душею пережитих Героїв Неоніла Крем'янчанка розповідала із особливою пошаною та захопленням:

«Сашко Капінос був велеким наставником для молодих хлопців, тому що з усіх совїх зусиль та можливостей намагався залучати їх до здорового способу життя та навчав любові до власної землі».

«Гордий, мужній, сильний  Устим ніколи не був рабом. Він був великим патріотом своєї Батьківщини і справжнім воїном-козаком».

«Безмежно закоханий в Україну! Таким, запам’ятали Василя всі, хто мав щастя знати його зблизька».

«Назарові Войтовичу було лише сімнадцять літ! Але червона калина, символ великої матері України, змалечку жила в його чутливій, небайдужій душі».

«Тарас Слободян був надзвичайно доброю та чуйною людиною. Ніколи і нікому не відмовляв у допомозі. Ніби випромінював порядність, доброзичливість та спокій».

«Порядний, надзвичайно розумний, енергійний, завжди готовий прийти на допомогу іншим – таким був Ігор Костенко».

З тернистим болем у душі та із сльозами на очах про життя своїх найдорожчих дітей розповідали також батьки Героїв Небесної Сотні, але яким водночас було важливо, що про їхніх дітей пам’ятають та наслідують.

Читати онлайн (Режим доступу): http://shron1.chtyvo.org.ua/Kremianchanka_Neonila/Rabiv_do_raiu_ne_puskaiut_narysy_opovidannia.pdf

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page