Calendar

« October 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Навчанню грамотності та подоланню неграмотності в умовах кризи COVID-19 поза її межами. 8 вересня Міжнародний день грамотності

illustration of a background for international literacy day Міжнародний день грамотності щорічно відзначається 8 вересня, рівно через тиждень після Дня знань. 2020 року це свято припадає на вівторок.

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році.
Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.World International Literacy Day 2020
За даними ЮНЕСКО щонайменше 750 млн молодих людей і дорослих все ще не вміють читати і писати, а 250 млн дітей не мають можливості отримати базові навички читання і письма. Ситуацію значно погіршила криза COVID-19. Дитячий фонд ООН UNICEF оприлюднив звіт згідно з яким, під час пандемії третина дітей у всьому світі, а це 463 мільйони дітей, не отримали доступ до дистанційного навчання після закриття шкіл через пандемію коронавірусу.
covid19Наслідки цієї глобальної освітньої кризи будуть відчуватися ще не одне десятиріччя. Загалом же закриття шкіл в період пандемії торкнулося 1,5 мрд школярів.
Міжнародний день грамотності (ILD) 2020 присвячено «Навчанню грамотності та подоланню неграмотності в умовах кризи COVID-19 поза її межами», а також ролі викладачів та змінам в педагогіці. Тему буде висвітлено через стратегію навчання протягом всього життя, тому в фокусі буде молодь і дорослі. 
Криза Covid-19 стала яскравим нагадуванням про існуючий розрив між політичним дискурсом та реальністю, який існував ще в епоху до Covid-19 і негативно впливав на навчання молоді та дорослих з низьким рівнем грамотності. Під час розгортання кризи Covid-19 у багатьох країнах програми подолання неграмотності дорослих були або взагалі відсутні, або призупинилися, або обмежилися ліченими курсами по ТБ чи просто неба.

На заходах в рамках Міжнародного дня грамотності 2020 учасники піднімуть тему інноваційних та ефективних методик навчання молоді та дорослих, а також проаналізують роль освітян і успішні практики для підтримки освітян та навчання. Через віртуальну конференцію ЮНЕСКО започаткує колективну глобальну дискусію з метою переосмислення викладання та навчання грамоти молоді та дорослих в епоху після Ковіда-19 щодо досягнення 4-ї цілі програми ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року» – «Забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх».

В цей день ми хочемо вам запропонувати добірку онлайн-ресурсів для вдосконалення української мови.

#LiteracyDay
International Literacy Day 2020 – Teaching and learning literacy in the COVID-19 crisis and beyond

 

Матеріали /Режим доступу станом на 08.09.2020р./: 
https://pon.org.ua/novyny/8166-navchannya-gramot-v-umovah-krizi-covid-19-tema-mzhnarodnogo-dnya-gramotnost.html
https://en.unesco.org/commemorations/literacyday
https://osvitanova.com.ua/posts/4281-dobirka-onlain-resursiv-dlia-vdoskonalennia-ukrainskoi-movy
https://education.24tv.ua/na_zhal_chi_nazhal__yak_dobre_vi_znayete_ukrayinsku_movu_n747476
https://www.segodnya.ua/ua/lifestyle/events/mezhdunarodnyy-den-gramotnosti-2019-data-istoriya-i-tradicii-1326848.html 
https://en.unesco.org/sites/default/files/ild2020-agenda-en.pdf 
https://osvitanova.com.ua/posts/4281-dobirka-onlain-resursiv-dlia-vdoskonalennia-ukrainskoi-movy

Підготувала науково-технічна бібліотека
відділ інформаційних технологій і комп'ютерного забезпечення
зав.сектору Новосад В.
світлини з web-ресурсу 

Матеріал підготовлено 08.09.2020р.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page