Calendar

« March 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Запрошуємо до читання

Оксана Забужко. Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій

Оксана Забужко. Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій

«Ох, я нещасна! Душа моя чує, що прийдеться мені про сеє все на Україні реферати писати і читати, а Ти, Господи, віси, що я з охотою залишила б сю роботу кому іншому!» /Леся Українка — Михайлові Павлику, Берлін, 2.03.1899 p./ Світлій пам'яті Соломії Павличко, якій я 1999 року пообіцяла написати цю книжку

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Home Про бібліотеку
Календар знаменних та пам’ятних дат. Березень - 2021

Календар знаменних та пам’ятних дат. Березень - 2021

Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки:

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки: "Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає."

Вона обрала собі горде ім’я - Українка...  Лариса Петрівна Косач. Леся Українка. Окраса і гордість української нації, одна з фундаторів новітньої української літератури. Вона давно посіла чільне місце у світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки: Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді?

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки: Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді?

ЛЕСЯ УКРАЇНКА: ПРО ЩО НЕ ПИШУТЬ У ПІДРУЧНИКАХ.  На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Флешмоб-2021:

Флешмоб-2021: "Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну"

Науково-технічна бібліотека НЛТУ України запрошує своїх користувачів приєднатися до бібліоакції Флешмоб-2021: "Подаруй книгу бібліотеці: друковану чи електронну", приурочену до Міжнародного дня дарування книг. 

Олександр Капінос - малий Кобзар. Він і далі кличе повставати за честь українського народу

Олександр Капінос - малий Кобзар. Він і далі кличе повставати за честь українського народу

«Коли я впаду, мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце» , — такий напис вибрав Сашко для пам’ятника Борцям за Волю і незалежність України, який разом з братом побудували в сусідньому селі Куликів.  «Сашко загинув з вірою в те, що справи його будуть продовжені і Україна пишатиметься своїми синами», — переконана його дівчина Олена Котляр.

Мова – то душа нації, її повітря й етнічний код. Зникає мова – зникає і народ

Мова – то душа нації, її повітря й етнічний код. Зникає мова – зникає і народ

"У всіх народів мова — це засіб спілкування, у нас це — фактор відчуження. Не інтелектуальне надбання століть, не код порозуміння, не першоелемент літератури, а з важкої руки Імперії ще й досі для багатьох — це ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм"... /Ліна Костенко/

Книга рятує душу від здерев’яніння... /Т. Г. Шевченко/. 14 лютого - Міжнародний день дарування книжок та валентинок

Книга рятує душу від здерев’яніння... /Т. Г. Шевченко/. 14 лютого - Міжнародний день дарування книжок та валентинок

14 лютого відзначається два чудових свята – День Закоханих /St. Valentine's Day/ та День дарування книги /International Book Giving Day/. І якщо з популяризацією першого проблем немає, то про друге свято знає менша кількість людей. Бібліотекарі, як люди закохані в книгу, хочуть виправити це становище. Основна мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати один одному книжку.

"Я ніколи не планувала бути винахідницею, але моє відношення до життя завжди було винахідливим" /Sally Fox/

11 лютого 2015 р. «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат» резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН був введений для відзначення Міжнародний день жінок та дівчат у науці /International Day of Women and Girls in Science/.

Найбільша соціальна мережа в світі - Фейсбук. Бібліотека у Фейсбук

Найбільша соціальна мережа в світі - Фейсбук. Бібліотека у Фейсбук

Завдання бібліотекаря - якнайшвидше донести інформацію до користувача. Опановуючи найновіші технології та можливості мережі Інтернет, бібліотекарі можуть опублікувати інформацію про подію або новину безпосередньо після того, як вона сталася. Для цього дуже зручно використовувати соціальні мережі (Facebook, Twitter тощо), так як їх щодня відвідують мільйони людей з різних куточків світу. 

Календар знаменних та пам’ятних дат. Лютий - 2021

Календар знаменних та пам’ятних дат. Лютий - 2021

Днів у місяці багато, - майже кожен - знаменна дата! 

Історія

Науково-технічна бібліотека (НТБ) була створена у вересні 1945 р. Книгозбірня знаходилася спочатку в будинку на вул.О.Кобилянської, 1, а потім була переведена на вул.Пушкіна, 85. У НТБ було три працівники, фонд бібліотеки становив 5729 примірників. В організації її фондів взяли участь Ленінградська лісотехнічна академія, Білоруська академія сільського господарства, Новоолександрійський інститут сільського господарства та лісівництва (нинішній Харківський державний аграрний університет) та інші навчальні заклади. Основою фонду стали книги бібліотеки Крайової школи лісового господарства. Серед них були і рідкісні видання: дев'ять праць Г.Стшелєцького, зокрема: "Рубки лісу" (Львів, 1889); "Ліс у природному стані" (Львів, 1874); "Ліси та лісівництво в Галичині в XIX столітті" (Львів, 1900).
У фонд НТБ були передані і книги Яна Малецького — члена Лісового товариства. Це переважно словники, енциклопедії, фундаментальні праці з лісівництва, наприклад, "Лісовий манускрипт: загальна наука, теорія, лісова практика для власників лісів та їх лісничих" Ф.Бургсдорфа (Перемишль, 1808-1810); "Ілюстрована лісова та мисливська енциклопедія" Г.Фюрста (Берлін, 1904); "Життя тварин" А.Брема, у 10-ти томах (Відень, 1890-1893); "Ліси та лісівництво в Польщі" Я.Малецького (Варшава, 1928). Серед цінних раритетів — рідкісна книга Карла Хеппе "Зразок або практичні поради з розведення лягавих собак для мисливців на оленів", видрукувана в 1751 р. готикою, каталог Нердлингера "Поперечний розріз ста деревних порід", виданий у Штутгарті 1890 р., до якого додаються зразки зрізів різних порід дерев на окремих листах, що зберігаються в окремому коробі. Потрапили до НТБ і книги з власної бібліотеки професора Харківського університету М.І.Криштофовича — геолога, який вивчав гідрогеологію Галичини, зокрема його "Исследование хода роста запаса дубовых насаждений Спессарта и качества дубовой древесины" (Варшава, 1897). Ян Кшиштоф Клюк — автор першого довідника-опису польської флори, виданого у Варшаві 1786 р. у трьох томах. Ці книги також є в бібліотеці.
У 1957 р. бібліотека отримала нове окреме приміщення на вул. Пушкіна, 101 — триповерховий будинок з просторими на той час читальними залами, абонементами і службовими приміщеннями. Загальна площа НТБ збільшилася до 1250 кв. м. Книжковий фонд становив 115911 примірників, НТБ отримувала 222 назви журналів І 26 назв газет.
Завдяки енергійним розшукам бібліографа В.В.Труша було знайдено в інших бібліотеках Львова і передано в НТБ багато галузевої іноземної літератури. Був зібраний рідкісний фонд комплектів лісових іноземних журналів — понад 100 назв, у тому числі "Sylwan", починаючи з 1823 р.
У 1994 р. НТБ отримала з-за кордону 27 книг і 309 наукових журналів, натомість надіславши партнерам 42 примірники. Цінним дарунком для бібліотеки стали Енциклопедія Британіка у 33 томах та тлумачний словник й Вебстера, які надійшли зі США. Сьогодні у бібліотеці функціонують відділи книгозбереження, довідково-бібліографічний, комплектування та опрацювання літератури, 3 читальні зали, 2 абонементи, міжбібліотечний абонемент. Бібліотечний фонд багато-галузевий: загальна кількість - 428 тис. прим. українською, російською, англійською, німецькою, болгарською, польською, чеською, французькою мовами, зокрема 364 тис. книг, 42 тис. періодичних видань (від 1945), 12 тис. іноземних видань, біля 6 тис. спец.видів авторефератів дисертацій (від 1949), дисертацій (від 1974); комплектується літературою з питань лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості, економіки, біології, екології та ін.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page