Calendar

« May 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

#25BookForum Міла Іванцова Теплі історії про радість і сум

Вiд авторки

Мій улюблений жанр – малі форми. Вони прийшли в моє творче життя після віршів, а деякі з них навіть стали першою моєю книжкою, виданою ще 2002 року власним коштом. А вже далі були романи, на жаль, їх видавці полюбляють більше, ніж збірки оповідань, яких сама маю вдома чималу полицю – і авторів-класиків, і сучасників із різних країн.

Намагаючись привернути увагу читача й видавців до оповідань, я навіть вставляла їх окремими історіями у свої великі твори. Так, дія роману «Гра в паралельне читання» точиться саме навколо спільного читання героями оповідань невідомої авторки, що згодом змінює їхні долі. У романі «Живі книги» також мешкають окремі оповідки, якими відвідувачі кав’ярні діляться зі своїми слухачами.

Із трепетом обираючи свої оповідання різних років для цієї збірки, я нерідко замислювалася, чи справді вони «теплі», смачні й солодкі, як кава та шоколад, до яких тепер невідривно прив’язані «Теплі історії» Надійки Гербіш.

Останнє слово буде за читачем. Лишень скажу, що пишу про людей, чиї обставини життя багатьом можуть видатися знайомими або типовими, але часом навпаки – геть несподіваними й дивними. Пишу про наш непростий світ, про людяність, кохання або його пошуки, про радість чи помилки, про намагання замінити справжні почуття сурогатом. Пишу з любов’ю до читача й до моїх персонажів, із теплом і вірою у невідворотність перемоги добра.

Тож, зрештою, думаю, можна порівняти й мої історії з кавою та шоколадом, адже в них так само, як і в житті, співіснують солодкість із гірчинкою, а пропорції цих компонентів – питання нашого смаку.

Коментарі:

"Теплі історії про радість і сум" Міли Іванцової - це ще одна доза теплих, щирих та відвертих оповідок про все-все-все. Герої історій - прості, звичайні люди, що живуть серед нас, ходять вуличками наших міст, закохуються, помиляються, створюють сім'ї, їздять на відпочинок, одвідуюють бабусь та тікають від всіх в самотніх квартирах. Але попри всі труднощі, негаразди, випробовування, всупереч усьому світу вони продовжують вірити у диво, і воно обов'язково стається. Оповідання пронизані затишком, вірою у добро, спокоєм та теплотою. Раджу читати усім романтичним натурам, особливо у холодну пору року, щоб зігрітись та повірити у казку.

Мабуть кожній книзі свій час та настрій. От і дана потрапила мені в руки в час безпричинної печалі. А ще ностальгії по минулому. Бо і сама книга, як з*ясувалося, така - сповнена і печалі, і радості, і тієї ж таки ностальгії. Напевно, найбільше ностальгії, бо багато з написаних історій повертають нас в минуле. І мені це було неймовірно цікаво, як дитині 90-х. У Міли Іванцової чудовий стиль написання, без зайвих пафосних слів, по простому, але дуже глибоко і мудро. Видно, що автор бачила життя і не тільки його солодкі сторони. Її герої - самі пересічні люди, що живуть поміж нас, з звичайними людськими проблемами, печалями і радостями. А інколи навіть і не люди, а , наприклад, шиншили, бо хто сказав, що ці милі звірятка не мають своїх почуттів? А ще після прочитання "Теплих історій про радість та сум" я згадала свою дитячу мрію - вивчити французську мову і вирішила таки спробувати її здійснити) Прекрасна, світла, місцями сумна, але попри все життєстверджуюча книга, яку я раджу прочитати всім тим, хто скучив за звичайними людьми та їх звичайними емоціями.

25 BookForum 2018

 

Матеріали:https://www.yakaboo.ua/ua/tepli-istorii-pro-radist-i-sum.html

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 258-42-50

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page