Calendar

« June 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Тихолоз Б. Франко від А до Я

franko a j rew«Франко від А до Я» – абетка-енциклопедія про Івана Франка. Ми звикли називати його українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким Франко був: що любив, які мав хобі, куди подорожував?


«Франко від А до Я» - винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного. Візуальна складова книжки - заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталії Тихолозів. Ця книжка - про Франка: стильного, молодіжного, близького. Вона – чудовий приклад того, як варто знайомити класиків і читачів, щоб вони полюбили один одного.

За форматом «Франко від А до Я» – книжка-картинка. Це означає, що ілюстрації в ній грають таку ж важливу роль, як і текст. Вони ведуть за собою в яскраву візуальну історію. Вербально-візуальну розповідь упорядковано за принципом абетки. На кожну літеру від А до Я подаються кілька понять чи назв, які допомагають описати Франка як людину та феномен: на А –автор,Австро-Угорщина,«Абу-Касимові капці»,А-ба-ба-ґа-ла-ма-ґа, на Е –економіст,енциклопедист,етнографічні експедиціїі т.д. Кожне слово пояснюється кількома лаконічними реченнями та ілюстраціями, доступними для дітей, починаючи з молодшого шкільного віку, і цікавими для дорослих теж.

Один із них – «абеткова» серія пізнавальних артбуків від «Видавництва Старого Лева». Видання «Франко від А до Я» – це вже друга ластівка в ній. Вона вийшла до 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дати смерті українського класика. Першою була книжка-картинка про Андрея Шептицького (2015), відзначена різними критиками та рейтингами як одне з найкращих українських видань року. Книжка про Франка теж уже встигла зібрати кілька нагород. Зокрема, вона ввійшла до списку найкращих видань Форуму видавців 2016 року, а також здобула відзнаку львівської міської влади в межах того ж Форуму.

 

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page