Calendar

« December 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

Книга з #26BookForum2019. Влад Якушев.Карателі

karatelВлад Якушев написав книжку про те, як російські військові «охрестили» фронтовиків «Карателями». 
Книга «Карателі» - це книжка для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими емоційно. Звіснож, що без цього ніяк, коли пишеш на таку тему, але я постарався вмістити в неї і веселі історії

Львівський журналіст, громадський активіст, письменник, учасник АТО Владислав Якушев видав книжку про нелегке життя на війні, про те, як вона змінює життя захисників України — «Карателі». Лейтенант Владислав Якушев понад рік служив в зоні АТО, у Донецькій області. Працював керівником прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід».
Головні герої «Карателів» — люди, які вирішили захищати свою країну і прийшли в армію: хтось за повісткою, хтось добровільно. «Насправді, напевно, всі пішли добровільно, бо на той час всі, хто хотів „відкосити“, вже поробили у собі страшні невиліковні діагнози чи вшилися за кордон, — розповідає Влад журналісту „Високого Замку“. — Але книжка не тільки про військових, а й про цивільних, що живуть в зоні бойових дій, і про тварин, які теж переживають війну. Я писав це як художній твір, хоча всі події, які відбуваються у книзі, не вигадані, а реальні. Намагався зробити книгу цікавою та динамічною. Іноді „стискав час“, об'єднуючи кілька історій в одну. Наприклад, в мене є розділ про волонтерів Петра Петровича та Петра Захаровича, які їдуть у АТО, а дорогою піджартовують один з одного. Є ще персонаж Петро Павлович з позивним „Тигр“. Так от Петро Петрович та Петро Павлович — це одна і та ж людина. „Тигр“ пішов служити, а його друг Петро Захарович став волонтером і весь час возив на фронт допомогу. Потім „Тигр“ демобілізувався і тепер вони обоє їздять на фронт, як волонтери. Вони дуже колоритні дядьки, особливо коли разом».

Книжка стала кращою книгою 2018р. у номінації «Публіцистика / сучасні мемуари»

karatel2Карателі — ярлик, що російська пропаганда упродовж років намагається навісити українським солдатам, які захищають свою землю. Це книга про них - "карателів", звичайних людей, які взяли в руки зброю і пішли захищати свій дім.  Це книга про них — "карателів", звичайних людей, які взяли в руки зброю і пішли захищати свій дім. Опинившись на фронті, вони з вчителів та слюсарів, програмістів та офіціантів перетворюються на воїнів, перед якими пасують елітні війська РФ. У вогні війни вони міцніють, але не втрачають людяності.
Про війну та людяність у книзі учасника АТО Влада Якушева.

Рецензія читача Світлана /інтернет-ресурс/: 
"Війна, таки війна... Влад Якушев "Карателі"
Страшно доти, доки не пережив, не відчув, не побачив, а далі вже не страшно, далі треба справу робити-країну боронити.

Книги про війну читати складно. Особливо якщо це книги про події, які ще живі у пам"яті, свіжі і, найгірше, не доведені до переможної крапки. Я пригадую свої враження від перших літературних ластівок, які писали про АТО, події на Сході. Тоді я почувала шалену незадоволеність. Вони мене лякали надмірною пафосністю і якимось відчуттям нереальності того, про що пишуть. Дещо подібне боялася знайти й тут.
А тут!!!
Це треба читати! Це велика майстерність і геніальне вміння так писати про війну-правдиво, реалістично, щиро, чуттєво, емоційно, проникливо. Слів можна ще багато різних добирати. Тут війна пропущена через величезну призму, яка розклала її на страхи їжака і лиса, побоювання собак, очікування котів, страх і героїзм воїнів. Вона розсипалася українською й російською мовою, перемішаною суржиком, лайливими словами і помилками,-такою, яка звучить на фронті. Вона завібрувала тисячами вибухів і пострілів, закровила сотнями поранень і смертей, забуркала машинами і танками, запахла тушківкою і спаленими речами. Вона реготала до сліз, розчулювала, обурювала, плакала. Вона боліла і філософствувала. Вона зводила з розуму і давала сенс життю. Вона дивувала і пояснювала. Вона карала і боялася відчайдухів. Вона, мов потужна лупа, виявляла гріхи й грішки, проявляла чесноти і позитивні якості.
Знаєте, лише з одних епіграфів можна написати книгу. Вони такі потужні, що стали направду величезним внеском, який розкрив ще більше суть війни. Війни з російським агресором. Війни за нашу незалежність. Війни за наші території. Війни за наших громадян."


P.S. більш детально з книгою можна ознайомитися у абонементі художньої літератури

Джерело /Режим доступу/: http://www.chytomo.com/karateli/
https://www.yakaboo.ua/karateli-1765619.html#tab-reviews
https://vsiknygy.com.ua/books/punishers/ 
https://wz.lviv.ua/news/376522-karateli-knigu-l-vivs-kogo-zhurnalista-frontovika-prezentuyut-na-forumi-vidavtsiv
https://galinfo.com.ua/news/sogodni_u_lvovi_prezentuyut_knygu_vlada_yakusheva_karateli_297533.html

Підготувала бібліотекар I категорії Федорак Н.Г.

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page