Calendar

« May 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

catalog

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Корисні посилання

cover

 

28 березня 20.30 Вдома та Онлайн #Година Землі: Година, щоб почати зміни

hour of the earth 20202020 року Година Землі припадає на 28 березня (20.30 - 21.30). Щорічно у Годину Землі відбувається символічне відключення світла на одну годину – у домівках, офісах та біля визначних місць і споруд світу. Згасають Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт в Сан-Франциско, Колізей у Римі, як символи надії на активні дії кожного з нас заради сталого, дружнього до природи світу. 
Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках. Наша увага зосереджена на збереженні життів – власного та близьких. І це найприродніша риса кожної живої істоти на Планеті. У 2020 році ми стикаємося у виняткових обставинах із країнами світу, які переживають кризу здоров’я із спалахом вірусу COVID-19. 

hour of the earth 2Основна тема Години Землі 2020 року: природа має значення. Система життя планети дає нам все необхідне. Природа – ліси, луки, степи, болота, річки та океани та все безцінне різноманіття життя – наші головні спільники у адаптації до зміни клімату. 
Цього року ми пропонуємо вам не просто підтримати Годину Землі, а обрати хоча б одну нову звичку, яка допоможе природі почати відновлюватись.

Історія Години Землі. Почалося все в Австралії...
Година Землі “народилася” у Сіднеї, Австралія, у 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Всесвітньо відомі пам’ятки, зокрема міст Ґолден Ґейтс в Сан-Франциско, Колізей у Римі та вулиця Таймз-Сквер на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.
Година Землі 2009 стала беспрецедентним успіхом — у ній взяли участь 4088 міста у 88 країнах світу. Кількість учасників акції 2009 року перевершила всі очікування та відобразила зростаючу глобальну стурбованість зміною клімату та нездатністю людства досі ефективно вирішити цю проблему, вважає Всесвітній фонд природи WWF.
Сотні знакових пам'яток світу, серед яких єгипетські піраміди, лондонський Біг Бен, статуя Христа-Спасителя у Ріо-де-Жанейро, загасили в останню суботу березня свої вогні, підтримуючи глобальний заклик до дій.

Українська історія Години Землі. Перша Година Землі в Україні відбулася у 2009 році, тоді до всесвітньої кампанії долучилися близько 16 міст та містечок.
У 2018 році Година Землі об’єднала більше 75 міст, зусилля більше 80 організацій, 60+ компаній та 60+ навчальних закладів. Чимало ресторанів та кафе по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках. По всій країні відбулися спеціальні святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки, велопробіги, еко-забіги тощо.
За 10 років глобальний рух підтримували Лілія Пустовіт, Олег Собчук, Дмитро Шуров, ЯрмаК, Сашко Положинський та інші. Десятки відомих на всю країну споруд та пам’яток були вимкнуті на одну годину, щоб привернути увагу українців до екологічних проблем планети. Серед них — Хрещатик, Софійський та Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський та Луцький замки та багато інших.

Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках, а також у соціальному цифровому просторі.

 • wwfВіддай свій голос та дій заради життя у гармонії з природою! Скористайся глобальною платформою Voice for the Planet та долучайся до мільйонів однодумців зі всього світу.
 • 28 березня з 20:30 до 21:30 символічно вимкни освітлення та електронні прилади – повністю або частково. У цей день так зроблять мільйони людей разом з тобою, на знак єдності та турботи про майбутнє Планети.
 • Цього дня прийми рішення змінити хоча б одну звичку, яка допоможе природі відновлюватися. Почни з того, до чого вже готовий, та скористайся порадами щодо сталого споживання від WWF-Україна.
 • Будь ласка, поширюй інформацію про Годину Землі та можливості робити вчинки заради Планети серед своїх близьких, друзів та однодумців. Тобі допоможуть офіційна сторінка Години Землі в Україні та поради щодо сталого споживання.
 • Поділися у соціальних мережах своїми роздумами про те, як ти обираєш підтримати Годину Землі 2020 та які кроки вважаєш важливими для себе:
  - використовуй обраний віжуал Години Землі
  - використовуй хештег #годиназемлі2020 та відмічай нас
  - поділись посиланням на офіційну сторінку Години Землі 2020 в Україні зі своїми друзями
 • Використай рамку до Годин Землі для свого фото у профілі Facebook
 • Організуй власну подію до Години Землі — з родиною або друзями. Кілька ідей:
  - година йоги, медитації або творчості 
  - декламація поезії або створення власних віршів!
  - домашній акустичний концерт
  - піший похід до лісу
  - чайна церемонія без гаджетів
  - перегляд фільмів про планету (рекомендації WWF-Україна)
  - спільна вечеря при свічках зі стравами з овочів, злаків, горіхів та фруктів
  - споглядання за зірками
  - вечір настільних ігор.
 • Якщо ти бажаєш, аби твоя організація підтримала Годину Землі та ставила перед собою цілі зі зменшення впливу на довкілля — поділись з колегами ідеями до Години Землі для компаній та організацій.
 • Підтримай природоохоронні проекти WWF-Україна

hour of the earth 3ГОТОВИЙ ПІТИ ДАЛІ ГОДИНИ ЗЕМЛІ? Це дуже базові поради щодо того, як зменшити власний екологічний відбиток та жити більш дружньо до природи. Ти можеш обрати сталий спосіб життя на цілий рік та розвиватися у цьому. Навіть дуже маленький крок має значення!:

 • Переходь на LED-лампи
 • Скажи Ні паперу та пластику; використовуй багаторазові торбинки та ємності там, де це тільки можливо
 • Обирай піші прогулянки, велосипед та громадський транспорт
 • Go digital! Роби роздруківки або використовуй папір лише за необхідністю та друкуй з обох сторін
 • Харчуйся розумно - обирай продукти від виробників, які підтримують стале виробництво, тобто таке, що є дружнім до природи. Купуй лише стільки, скільки тобі дійсно необхідно, не викидай їжу.
 • Будь свідомим споживачем - обирай продукти у мінімальній упаковці, або у тій, що розкладається
 • Скажи НІ одноразовим речам - використовуй ланчбокси, багаторазові чашки та пляшки
 • Навчись давати друге життя старим речам та віддавати непотрібні речі тим, хто їх потребує
 • Швидка мода та консюмеризм вбивають нашу Планету. І ми готові знайти інші способи отримувати задоволення та тішити себе та оточуючих!

Навіть маленькі зміни у наших щоденних звичках не залишаться непоміченими природою. Спосіб, у який ми використовуємо ресурси планети, визначає наш екологічний відбиток.
Дізнайтеся, як зробити свої звички більш дружніми до Планети:

 

Година Землі — всесвітній природоохоронний рух.
#РазомЗможемо побудувати світ, де людина та природа існують в гармонії. 

Долучайтеся!

 

Матеріали (Режим доступу станом на 27.03.2020р.):
https://www.earthhour.org/take-part?utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz-_Imsxzmuw-oDXcQz1lbbwOexIvB1Oxnfk9HJ5Hw57J9caSS9vi_zVf54pfeT2-FgGMjQmpcP77NPsm87Tu7cldkSYKyg&_hsmi=84628459&utm_source=hs_email&utm_content=84565885&hsCtaTracking=032a4b67-2d35-47d9-9b20-5f978ecf5e71%7C8cdd1f27-72c8-424c-bf8b-48aab39e1ecb
https://latest.earthhour.org/earthhour-at-home?hsCtaTracking=a59a6b0e-bcb9-4f4c-8451-e8c8e6cb1ef7%7C74c3ac20-40d9-4d18-af72-ab8e692e8ede
https://wwf.ua/our_work/earth_hour/
https://wwf.ua/our_work/earth_hour/earth_hour_family/
https://wwf.ua/our_work/earth_hour/earth_hour_education/
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/809-zlovy-zv-iazok-z-zemleiu-30-bereznia-hodyna-zemli-2019
http://library.nltu.edu.ua/index.php/novyny/256-hodyna-zemli-2017-dopomozhy-pryrodnym-parkam-ukrainy 
https://d2ouvy59p0dg6k.cloudfront.net/downloads/______2020_2.pdf

Підготувала науково-технічна бібліотека
зав. сектору Новосад В.Я.

Матеріал підготовлено 27.03.2020

Контакти

Науково-технічна бібліотека НЛТУ

вул. Ген. Чупринки, 101, м.Львів, 79057

тел.: (032) 237-79-85

e-mail: library@nltu.edu.ua

Пропозиції та побажання просимо повідомляти нам на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page